Alışveriş Sepetim
32,292
20

Intel Core i9-12900K Soket 1700 3.20GHz 30MB Cache Fansız İşlemci


Intel Core i9 12900K Soket 1700 12. Nesil 3.20GHz 30MB Önbellek 10nm İşlemci


 

Intel Core i9 12900K Soket 1700 12. Nesil ÖzellikleriIntel Core i9 12900K İşlemci

 

12. Nesil Intel® Core? İşlemciler. En İhtiyaç Duyduğunuz Yerde Üstün Performans Erişimi.
 
Intel Core i9 12900K işlemcilerin hibrit performans mimarisi ile bir sonraki seviyeye çıkın1.. Oyun tutkunu, içerik üretici, yayıncı veya günlük kullanıcı olmanız fark etmeksizin istediğiniz yerde ihtiyacınız olan performansa ulaşın. İlginiz alanınız ne olursa olsun istediğiniz her yerde daha fazlasını yapın.İhtiyaç Duyduğunuz Anda Üstün Performans. Hep İstediğiniz Şekilde Çoklu Görev Çalıştırma.

Intel Core i9 12900K işlemciler?diğerlerine benzemeyen bir nesil. 12. Nesil Intel® Core? işlemciler, benzersiz ve yeni hibrit performans mimarisi ile Performans ve Verimlilik çekirdeklerinin (P-çekirdek ve E-çekirdek) eşsiz bir kombinasyonunu sunar. Bu da ne yaparsanız yapın, sezgisel bir şekilde ölçeklenen gerçek kullanım performansı almanızı sağlar.
 
Performans çekirdeği, Intel'in en yüksek performanslı CPU çekirdeğidir. Ayrıca oyun ve 3D tasarım gibi bilgi işlem bakımından yoğun iş yükleri için tek iş parçacıklı işlem performansını ve yanıt hızını en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır. Verimlilik çekirdeği, aynı anda yürütülebilecek görevler için çoklu iş parçacığı performansı sunar ve arka plan görevlerinin verimli bir şekilde boşaltılmasını sağlar. Bu sayede çoklu görev çalıştırmayı modern hale getirir.
 
Intel, Performans çekirdekleri ve Verimlilik çekirdekleri işletim sistemiyle sorunsuz bir şekilde çalışsın diye Intel® Thread Director'ı doğrudan donanıma dahil etmiştir.2 Çalışma halindeyken otomatik olarak izleyen ve analiz yapan Intel® Thread Director, işletim sistemini yönlendirir ve doğru iş parçacığını doğru zamanda ve doğru çekirdeğe yerleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca tüm bunları dinamik bir şekilde yapar, statik kurallar yerine gerçek bilgi işlem ihtiyaçlarını baz alarak planlama ile ilgili yönlendirmeleri değiştirir.
 
Intel Core i9 12900K işlemciler, yeni nesil harici grafik kartları ve depolama cihazlarını destekler. Bu cihazlar, PCIe 5.0 ile artan iş hacminden ve DDR5 belleğin daha yüksek hızından ve bant genişliğinden faydalanır.
 
Intel Core i9 12900K Soket 1700 işlemcilerin bir diğer standart özelliği olan Intel® Wi-Fi 6E (Gig+), eski cihazların sağlayamadığı özel ve yüksek hızlı kanallar sunar. Intel® Wi-Fi 6E ile girişim olmadan neredeyse üç kat daha hızlı bağlantı deneyimi elde edersiniz3. Bu da evden çalışmak, öğrenmek veya akıcı ve yüksek kaliteli yayınlar ile rahatlamak konusunda daha fazla özgürlük anlamına gelir.
 
Ayrıca bilgisayarınızı tek bir çift taraflı kablo ile birden fazla 4K ekrana ve diğer aksesuarlara bağlayabilirsiniz. En yenilikçi platformumuz olan 12. Nesil Intel® Core? işlemci ailesi; en basit, en hızlı ve en güvenilir bağlantı olan Thunderbolt? 4'ü destekler.
 
Intel Core i9 12900K Soket 1700 işlemcilerin standart ve yerleşik özellikleri; gürültü bastırma, otomatik çerçeveleme ve oyun sırasında ağ genişliği ve video çözünürlüğünü optimize etme gibi işlevler sağlar. Bu da size zaman kazandırır ve şu ana kadar sadece hayal edebileceğiniz bir şekilde çoklu görev çalıştırmanızı sağlar.
 
Muhteşem oyun oynama, internette gezinme ve yayın deneyimlerinden sıradaki başyapıtınızı üretmeye kadar her şey 12. Nesil Intel® Core? işlemcilerle mümkün.


 

Intel Core i9 12900K İşlemcilerin Başlıca Özellikleri ve Avantajları

 
Ciddi Oyun Deneyimi İçin Geliştirildi
Tavizsiz oyun deneyimi. 12. Nesil Intel® Core? işlemcinin hibrit performans mimarisi, sekiz adede kadar Performans çekirdeği (P-çekirdek) ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeği (E-çekirdek) içerir. İş yükleri de Intel® Thread Director tarafından akıllıca yönlendirilir.2 Yani o böler, siz yönetirsiniz.
 
En İyi Hız Aşırtma Deneyimi4
12. Nesil Intel® Core? işlemciler, üstün performans özelleştirme için oldukça esnek bir mimari ve sektör lideri hız aşırtma araçları sunar.
 
Oyun Tutkunları ve İçerik Üreticiler İçin Akıllı Çözümler
12. Nesil Intel® Core? işlemciler, son teknoloji ürünü olan hibrit performans mimarisi ve DDR5 ile PCIe 5.0 desteği sunar. Bu da kullanım süresi boyunca istediğiniz zaman özelleştirebileceğiniz bir platform sağlar.

 
Yaklaşık Üç Kat Daha Hızlı Bağlantı3
Intel® Wi-Fi 6E ve Thunderbolt? 4 ile özel, yüksek hızlı Wi-Fi kanallarına ve en esnek bağlantı noktasına sahip olursunuz.

 


 

12. Nesil Intel® Core? İşlemciler

Intel Core i9 12900K İşlemci ile Seviye Atlamaktan Fazlasını Yapın

Dünyanın en iyi oyun performansına kavuşun5 ve taviz vermeden üretin. Sekiz adede kadar Performans çekirdeği ve sekiz adede kadar Verimlilik çekirdeğine sahip Intel'in hibrit performans mimarisiyle artık bunların hepsi mümkün. Hibrit performans mimarisi belirli 12. Nesil Intel® Core? işlemcilerde mevcut değildir. Belirli 12. Nesil Intel® Core? işlemciler (belirli 12. Nesil Intel Core i5 ve daha düşük işlemciler) performans hibrit mimarisine sahip değildir, yalnızca P-çekirdeklidir.].
 

Intel Core i9 12900K ile Üst Düzey Performans

Evde yayın açın, internette gezinin, görüntülü sohbet edin veya işlerinizi halledin. Ne yaparsanız yapın, en ihtiyacınız olan yerde size lazım olan performansı almak için 12. Nesil Intel® Core? işlemcilere güvenin.

 


Bildirimler ve Yasal Uyarılar 

Performans sonuçları, yapılandırmada gösterilen tarihler itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güncellemeleri içermeyebilir. Yapılandırma ayrıntıları için yedeklemeye bakın. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.
 
Sonuçlar tahmin edilmiş veya simüle edilmiştir. 
 

Ürün ve Performans Bilgileri

1 Performans hibrit mimarisi; iki yeni çekirdek mikro mimarisini, Performans çekirdeklerini (P-çekirdek) ve Verimlilik çekirdeklerini (E-çekirdek) tek bir işlemcide bir araya getirir. Hibrit performans mimarisi belirli 12. Nesil Intel® Core? işlemcilerde mevcut değildir. Belirli 12. Nesil Intel® Core? işlemciler (belirli 12. Nesil Intel Core i5 ve daha düşük işlemciler) performans hibrit mimarisine sahip değildir, yalnızca P-çekirdeklidir.
 
2 Donanıma yerleşik Intel® Thread Director, yalnızca 12. Nesil Intel® Core? işlemcilerin hibrit performans mimari yapılandırmalarında sunulur; işletim sistemi etkinleştirmesi gereklidir. Kullanılabilir özellikler ve işlevler işletim sistemine göre değişir.
 
3 Yalnızca belirli SKU'lar; işlevler OEM tasarımına, işletim sistemine ve Wi-Fi 6E'yi destekleyen yönlendiriciler/AP'ler/Ağ geçitleri ile birlikte bölgesel spektrum tahsisi ve gerekli yasal sertifikalara göre değişiklik gösterir. Sistem yapılandırma ayrıntıları için OEM veya bayiye danışın. Ayrıntılar için www.intel.com/PerformanceIndex (bağlantı) sayfasını ziyaret edin. Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, isteğe bağlı 160 MHz kanalları destekler. Böylece tipik 2x2 802.11 AX PC Wi-Fi ürünleri için mümkün olan en yüksek maksimum teorik hızlara (2402 Mb/sn) ulaşılmasını sağlar. Üst düzey Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, yalnızca 80 MHz kanalların zorunlu gereksinimlerini destekleyen standart 2x2 (1201 Mb/sn) veya 1x1 (600 Mb/sn) 802.11 AX PC Wi-Fi ürünlerine kıyasla 2 ila 4 kat daha yüksek maksimum teorik hız sağlar.
 
4 Çarpan kilitsiz özellikleri, belirli çip setleri ve işlemci kombinasyonlarında bulunur. Saat frekansını veya voltajı değiştirmek; ürün garantilerini geçersiz kılabilir ve istikrarı, güvenliği ve performansı azaltmanın yanı sıra işlemcinin ve diğer bileşenlerin kullanım ömrünü kısaltabilir. Ayrıntılar için sistem ve bileşen üreticilerine danışın.
 
5 Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. Daha fazla bilgi için Intel Performans Endeksine bakın.
 
6 Şu anda yalnızca Intel® Core? i9 masaüstü işlemcilerde (K, F ve KF SKU'lar dahil), Intel® Core? i7 masaüstü işlemcilerde (K, F ve KF SKU'lar dahil), Intel® Core? i5 masaüstü işlemcilerde (yalnızca K ve KF SKU'lar) sunulur.
Teknik Özellikler
İşlemci ÜreticisiIntel
İşlemci TeknolojisiIntel Core i9
İşlemci Nesli12.Nesil
Soket TipiSoket 1700
SoğutucuYok
Çekirdek Sayısı16 Çekirdek
Frekans Hızı3.20 GHz
Max Frekans Hızı5.20 GHz
Dahili GrafikIntel UHD 770
Ön Bellek (Cache)30 MB
Üretim Teknolojisi10nm
Güç Tüketimi125W
Diğer Özellikler
Stok KoduBX8071512900KSRL4H
MarkaIntel
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
9163168443469
 
​​​​​​  0(216)499-00-02       WhatsApp Destek       info@kuantumsanal.com            

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.