Alışveriş Sepetim
32,882
40

ASUS Radeon RX 6500XT 4GB GDDR6 64Bit AMD Ekran Kartı TUF-RX6500XT-O4G-G

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

TUF SAĞLAMLIĞI

Yüksek performanstan asla vazgeçmeyen bir canavar olan TUF GAMING Radeon? RX 6500 XT, sağlam bir metal dış iskelete, son derece verimli bir soğutma sistemine ve üstün dayanıklılık sunan bileşenlere sahip. Tamamen metalden üretilen ön korumanın altında üç adet eksen teknolojili, çift rulmanlı ve ekstra kanatlara sahip güçlü fanlar bulunuyor. İç kısımda ise büyük bir soğutma bloğu sıcaklığı sıkı kontrol altında tutuyor. Maksimum dayanıklılık ve performans için seçilen TUF bileşenleri ise kartın rakiplerinin önüne yer almasını sağlıyor. Güçlü ve dayanıklı bir makine istiyorsanız bu kart sizin için hazır.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

EKSEN TEKNOLOJİLİ FAN TASARIMI

İki eksen teknolojili fan, daha uzun kanatlar ile daha küçük bir göbeğe ve aşağı doğru hava basıncını artırmak için bir bariyer halkasına sahiptir.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

SESSİZ VE DERİNDEN

Fanlar yalnızca GPU sıcaklığı 57 santigrat dereceye ulaştığında dönmeye başlayar ve sıcaklık 50 santigrat derecenin altına düştüğünde durur. Bu sayede sistem boştayken veya hafif yük altındayken gürültünün azaltılmasına yardımcı olur.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

2.7 SLOT TASARIMI

Isı dağıtıcı, ısıyı, kartın 2.7 slotluk büyük kısmını kaplayan bir kanat yığını boyunca taşıyan ısı borularına çeker.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

TUF BİLEŞENLERİ

Kartın güç tasarımı için askeri düzeyde sağlam kapasitörler tercih edildi. Bu kapasitörler ve diğer bileşenler Auto-Extreme otomatik üretim sürecimizle PCB'ye yerleştiriliyor. Birleşme noktalarının hassas bir şekilde belirlenmesi ve insan hatasının ortadan kaldırılmasıyla bu ekran kartı en zorlu standartları bile karşılıyor. Gerektiğinde kusursuz performans sağlayacağından emin olmak için kartlar 144 saatlik zorlu bir onay testinden geçiyor.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

ZIRHLI ALT KISIM

Kartın alt kısmında da birçok yenilik yer alıyor. Arka kısmın büyük bölümünü kaplayan metal plakada geniş bir havalandırma açıklığı da bulunuyor. Bu açıklık sıcak havanın GPU soğutucusuna geri dönmeden çıkış fanlarına iletilmesini sağlıyor. GPU yuvası; yonga ve ısı dağıtıcısı arasındaki kritik bağlantıya dayanıklılık katıyor. Giriş çıkış yuvalarında kullanılan paslanmaz çelik, bağlantı noktalarını koruyor ve kartın daha sağlam monte edilmesini sağlıyor. Kullanışlı bir konuma yerleştirilen Dual Bios anahtarı, yazılım kullanmadan kartın varsayılan performans profilini değiştirme imkanı veriyor.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

İŞLEVSEL ÖN YÜZ

Ön taraftaki RGB ışıkları çeşitli estetik ve işlevsel efektler şeklinde ayarlanabiliyor. Bunları ayrıca diğer ASUS bileşenleriyle senkronize ederek bütün sisteminizi uyumlu efektlerle aydınlatmak da mümkün. Radeon RX 6500 XT'nin güç talebini karşılamak için iki adet 6 pimli güç bağlantısından yararlanılıyor. Güç kaynağının PCIe bağlantıları düzgün takılmadığında dahili LED'ler yanarak kullanıcıyı uyarıyor. Güçlendirilen dahili metal çerçevenin görünen sütunları da sağlamlığa katkıda bulunuyor.

ASUS TUF Gaming Radeon™ RX 6500 XT OC edition 4GB GDDR6

Teknik Özellikler
Chip SetNVIDIA
GPU SeriRadeon RX 6000 Serisi
GPU ModelRadeon RX 6500XT
Bellek Kapasitesi4GB
Bellek Arayüzü64 Bit
Bellek TipiGDDR6
Bağlantı TipiHDMI - DP
Max Çözünürlük7680 x 4320
Soğutucu FanAktif Soğutma
Güç Tüketimi350W
Diğer Özellikler
Stok KoduTUF-RX6500XT-O4G-G
MarkaAsus
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)3
4561592634173
 
​​​​​​  0533 293 13 78       WhatsApp Destek       info@kuantumsanal.com            

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.